Inte riktigt följt hur snacket härinne har varit men såg att Kapanen vart utsedd till en av tre bästa finska spelare i turneringen. Är ni oroliga att tappa honom innan säsongen ens dragit igång eller känner ni att pappa Kapanen isåfall lyckas tala vett i pojken att stanna för sin egen utvecklings skull?
Tigerhjärta: Oliver själv bestämmer ju knappast om han ska spela i SHL eller NHL. Det är Montreal som bestämmer, och det beslutet har till 99% tagits för ett bra tag sedan, att han ska spela i Timrå minst en säsong.
Tigerhjärta: Nja tar dom över honom redan nu så gör dom ett stort misstag! Och jag tror inte att dom är dum på det viset! Grabben behöver växa till sig, och dom vet vilken som kommer att träna honom! Det kommer vara lugnt, åtminstone den här säsongen!
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Är ni oroliga att tappa honom innan säsongen ens dragit igång eller känner ni att pappa Kapanen isåfall lyckas tala vett i pojken att stanna för sin egen utvecklings skull?