JonteD: Jag har fått för mig att VÖ hade rinken nere vid Östrandsfabriken under 60 möjligen början 70 tal. Har jag fel eller. Såg WÖ mot Brynäs slutet 60.
solbacken: 1958 började man spela på konstfruset där arenan är placerad idag.
"Publikrekordet blev 9046 åskådare i en match mot Alfredshem den 14 November 1962. En match där Timrå vann med 5-3. Under denna tid så kostade inträdet till matchen 6 kronor."
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
Jag har fått för mig att VÖ hade rinken nere vid Östrandsfabriken under 60 möjligen början 70 tal. Har jag fel eller. Såg WÖ mot Brynäs slutet 60.