Nisse på Mon or: Jag tror man ska särskilja mellan dom som tycker att ante är en bra kille (vilket han är) och att han var rätt coach för Timrå (vilket han inte var). Jag kan inte så mycket om facebookmaffian men min bild där är att det är en salig blandning lallare som egentligen inte tycker att det spelar nån roll om det går bra eller dåligt för klubben, dom vill bara ”heja” lite lagom med såna där stickers eller giffar med tecknade figurer som tar fram en blombukett bakom ryggen. Samma människor som är övertygade om att dom sett ett UFO på södra berget.
HS är ändå en bra markör av hockeykännare tycker jag. Här var folk tidigt ute och såg att ante hade tappat laget. Samma med Freddan innan dess. Jag är övertygad om att även Jokinen får en hård men rättvis bedömning här inne.
297: har också svårt för den FB-gruppen.... känns som en blandning av "-en annan del av köping" och pensionärer som nyss upptäckt det här med internet o Facebook. Den samlade summan av studieskulder kan nog betalas av på en vecka milt sagt. Klart bättre nivå på diskussioner här på HS.... för det mesta
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
HS är ändå en bra markör av hockeykännare tycker jag. Här var folk tidigt ute och såg att ante hade tappat laget. Samma med Freddan innan dess. Jag är övertygad om att även Jokinen får en hård men rättvis bedömning här inne.