Zoogin62: Problemet är väl att Juel aldrig varit förstamålvakt i SHL. Meritmässigt har han endast haft en några månader lång succé i IKO. Jag väljer JJ alla dagar i veckan. Ge honom förtroende. Tror han behöver det för att bli så bra som han var för ett par år sen, när han faktiskt var tredjemålvakt i VM.
hubbenorlen: Problemet med det syntes tydligt säsongen 22/23 när vi hade dålig backup för JJ. Han orkade helt enkelt inte mentalt. Dessutom hur kul är det för Juel att sitta på bänken och aldrig få chansen, det funkar helt enkelt inte!
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Jag väljer JJ alla dagar i veckan. Ge honom förtroende. Tror han behöver det för att bli så bra som han var för ett par år sen, när han faktiskt var tredjemålvakt i VM.