Fattar inte vad du ser hos Oliver Johansson. Tror att han skulle behöva träna några säsonger i HA. Han är snabb på rören, men gör i princip aldrig nåt bra om/när han får tag i pucken. Han platsar nätt och jämt i 4:e linan, tycker att Eisenmenger, Lundmark, Boyce och Sagranden är bättre alla dagar i veckan. Är ni släkt, möjligen?
Ser gärna att man fortsätter ge Sagranden lite speltid i A-laget, gillade hans inställning mot Öret skarpt. Han är ju som en terrier, liten och jävligt ettrig.
Sen så ser jag vikten av att ha en gristung kedja som är pissjobbig att möta (3e linan) för FBK.
Objektivt så är det bara bra att han lämnar, även om det är TRAGISKT. Men om man kritar på för ett lag 2+1, går ut och charmar alla fans om hur bra Timrå IK ska bli, hur rolig hockey dom ska spela, och vilken produkt som han ska ... | Läs mer
Dahlén - Pettersson - Hållander
Wedin - Lander - Johansson
Walli - Eisenmenger - Pääjärvi
Lundmark - Boyce - Hartmann/Värmhed