Vi har ökat publiksnittet med 211 personer om man jämför med förra året, mycket bra. Säger vi att en biljett i snitt landar på runt 200kr så har vi bara på den ökningen dragit in 600k extra på våra 7 första hemmamatcher. Alla till ladan som sagt!
0tto: Skulle säga att det är högt räknat med tanke på hur mycket biljetter vi gett bort i år. Förvisso en del sponsbiljetter så kanske kommit in pengar ändå men sett till hur många 2 för 1, 3 för 2 och biljetter för typ 0-50kr hos olika företag så är det konstigt att vi inte haft ännu mer folk. Vill man så kan man ju gå i stort sett gratis flera matcher.
Blake Slåhan: Är folk "dumma" i huvudet? Jag kan förstå att man är besviken på att säsongen tar slut mot ett Frölunda som är så väldigt mycket bättre strukturerat och bättre coachat än Timrå. Tycker dock synd om Hållander som fick ... | Läs mer