Blake Slåhan: absolut så är Dahlén en stor orsak till att dom lyckats bra och jag kan ju säga lander också men Dahlén är fix stjärnan som man vet kan göra det där lilla som får igång laget så man räknar mycket med han och speciellt nu när det närmar sig slutspel.
Edlundpojken: O ändå klagar nästan alla på honom och hur mkt han har i lön!!!!! Han är inte en brunkare vid sargen han har betalt för sina eminenta pass o målskytte 🇺🇿😎!!! Men nu skiter vi i denna match o hoppas vi får se lite hur hockey ska spelas mellan Suomi o Ruotsi 🇫🇮🇸🇪 Hakka päällä ruotsin pojkaa 🇺🇿🇸🇪🇸🇪
fan va less man börjar bli på lule. de tror att stridh är deras grabb. de tror att harde är deras grabb. som om brynäs skulle tro att mats eller eje är deras grabbar.
timrå är roten till allt. de vet alla som vet något. tacka oss ist för att ni är där ni är