Olli Nomadinen : Du säger papp-psyken. Men varför ska man som betalande supporter till spelare som tjänar 3-4 vanliga årslöner nu plötsligt vara Ironman? När man som hockeyspelare i Timrå ik tappar huvudet efter 0-1 i baken, när det ser ut som man väntar på chartern till mallis? När, var och hur ska det se börja se bättre ut än föregående säsong tror du? Tillåt mig tvivla..
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
När man som hockeyspelare i Timrå ik tappar huvudet efter 0-1 i baken, när det ser ut som man väntar på chartern till mallis?
När, var och hur ska det se börja se bättre ut än föregående säsong tror du?
Tillåt mig tvivla..