Hank: Men framförallt, lös på sikt en arena i Sundsvall så att vi har chans att få marginalåskådarna på plats en lördagskväll som inte behöver förlita sig på en chaufför och kan lägga lite extra pengar i baren.
Sundsvallstikarn: jajamen, sen kan vi försöka göra våran hockeyupplevelse lite extra också och ha speakern till att dra med publik genom att säga "FÖRNAMN?" och invänta publiken svara med efternamn x3 varje gång vi gjort mål med.
"Marginalåskådare".... Nej tack, byggs det en arena i Sundsvall säger jag upp allt och det finns fler med de känslorna.
Laget är uppbyggt i Timrå kommun och heter Timrå IK. Vill Sundsvall ha ett elitlag så kan dom ju försöka stödja deras felande skitorganisationer och bygga upp dom ordentligt!
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer