1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 595452 inlägg · 6216 ämnen

Inlägg: 2829998

Sv:Örebro HK - Timrå IK 2025-02-27
5 matcher kvar så här tror ja poäng fördelningen blir

fbk: 2p
saik: 0p
lhc: 3p
modo: 3p
växjö: 1p

detta tar oss som max upp till 4e plats men troligtvis 5e. ska vara om frölundas mini svacka fortsätter vi kan klättra lite eftersom de har så mkt skador nu.

sen vill ja också flika in att de inte är jj:s fel att vi torska igår. fråga er istället hur vi som lag kan ha sån låg lägsta nivå i 40 min mot ett krisande örebro. ingen slutspels mentalitet i laget där inte o påminner oroväckande mkt om match 7 mot dem i kvarten när vi va totalt apatiska fram till sista då vi nästan hämtade ikapp . det är dags att visa att vi släppt loser skallarna o det finns inga matcher nu där man kan starta matchen opåkopplade.

Svarskommentarer

Sv:Örebro HK - Timrå IK 2025-02-27
SKRIDSKOSKENAN: absolut inte JJs fel enbart men om laget gör en uppryckning och han ÅTER IGEN släpper in en jävla ickechans på första stolpen så nog fan är han bra jävla bidragande.

Är det rättvist? Nej, men om man är målvakt så har man mer tryck på sig att framför allt göra de lätta ingripandena rätt och det gör inte JJ med alla mål som går in på hans första stolpe.

Han är en bra målvakt men det börjar närnast likna nån typ av nonchallans med dessa återkommande mål på första och då ska han kritiseras likt andra spelare blir