Zäta75: jo jag hörde buropen och att man skrek visa hjärta .Fullt förståeligt Dock Inte så mycket som tyder på att man ska vända trenden.När Jokinen för några veckor sen hadde det som en delförklaring till en förlustsvit och bergodalbanan i prestationerna. "Att det var jobbigt med 3 matchers veckor" var det väl då nån gång jag blev rätt säker på att det skulle bli ett jobbigt slut på säsongen.och att det var ett lag rätt långt ifrån att vara en guldkandidat ..lägg därtill en rätt usel backsida offensivt . Tror motivation slår klass på lördag tyvärr ..blir gärna motbevisad.. vinnarmentalitet i timrå IK är nämligen obefintlig ..
Karlsson74: kommer ni ihåg "are you happy being fucking 5th or 6th place"... ja du Jokinen, det kan du snart bara drömma våta drömmar om. Vi kommer sluta 8a och åka ut i 8 delen i 2 raka.
Karlsson74: gnället om 3 matcher per vecka är bara ett bevis på att i grund å botten inte vi är så bra tränade som de vill tro. Tycker mång ser otroligt trötta ut ofta. Vi orkar inte hela matcherna..får vi inte ut delning i första då tappar de energin
Dock Inte så mycket som tyder på att man ska vända trenden.När Jokinen för några veckor sen hadde det som en delförklaring till en förlustsvit och bergodalbanan i prestationerna. "Att det var jobbigt med 3 matchers veckor" var det väl då nån gång jag blev rätt säker på att det skulle bli ett jobbigt slut på säsongen.och att det var ett lag rätt långt ifrån att vara en guldkandidat ..lägg därtill en rätt usel backsida offensivt .
Tror motivation slår klass på lördag tyvärr ..blir gärna motbevisad.. vinnarmentalitet i timrå IK är nämligen obefintlig ..