Sputnik1: Frugan hade sönder sin Timrå IK-kaffemugg på sitt jobb, den föll ner på golvet och gick itu. Redan då visste jag att gudarna inte var med oss.
På något sätt lyckades vi förlora en match då vi spelar den bästa hockey jag sett oss spela någonsin. Känslan efter den där matchen är som att ens älskade gjort slut. Nu vill jag ha tillbaka min älskade! Låt mig bli den jag var igår!
Peacedog: Full fart imorn och köra över fiskrenset så det blir till dassig fiskbuljung. Sen en resa ner till fiskboden och råna dom innan det är fest i hockeytemplet igen!!! Vamoeeee!
På något sätt lyckades vi förlora en match då vi spelar den bästa hockey jag sett oss spela någonsin. Känslan efter den där matchen är som att ens älskade gjort slut.
Nu vill jag ha tillbaka min älskade! Låt mig bli den jag var igår!