Nu gäller det att visa vad vi går för, Det är dax att ta poäng igen och visa ett stabilt spel, försvarsspelet har väl varit lite segt och vi har tappat poäng i onödan vissa matcher, lite stolpe ut kan man säga. När Timrå är bra är dom jäkligt bra, men lite för många brända chanser och slarv har gjort att vi inte ligger med topplagen. Det gnälls på backspelet men kom i håg att hela femman ÄR försvarsspelet.
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.
Nu gäller det att visa vad vi går för, Det är dax att ta poäng igen och visa ett stabilt spel, försvarsspelet har väl varit lite segt och vi har tappat poäng i onödan vissa matcher, lite stolpe ut kan man säga.
När Timrå är bra är dom jäkligt bra, men lite för många brända chanser och slarv har gjort att vi inte ligger med topplagen.
Det gnälls på backspelet men kom i håg att hela femman ÄR försvarsspelet.
Det kan bara bli bättre !
KROSSA HV71 !!!.
Timrå IK är dom bästa.