Det är verkligen läge att flytta upp några av Timrås juniorer till nästa säsong. Centern Jonas Lindström 19 år dominerar stort i J20, leder poängligan med imponerande 10+10 på 12 matcher. Oskar Johansson (som var väldigt bra redan i tv-pucken för några år sen) förtjänar också en chans nästa säsong. Han är bara 17 år men har gjort 18 poäng (10+8) på 11 matcher! Tvåa i poängligan och dessutom klart bäst +/- i serien. Detta är en ny generation Timråprofiler på väg. Jag tror helt klart att dem är mogna för a-laget redan nästa säsong!
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Centern Jonas Lindström 19 år dominerar stort i J20, leder poängligan med imponerande 10+10 på 12 matcher.
Oskar Johansson (som var väldigt bra redan i tv-pucken för några år sen) förtjänar också en chans nästa säsong. Han är bara 17 år men har gjort 18 poäng (10+8) på 11 matcher! Tvåa i poängligan och dessutom klart bäst +/- i serien.
Detta är en ny generation Timråprofiler på väg. Jag tror helt klart att dem är mogna för a-laget redan nästa säsong!