250kg kärlek: Bara en känsla, eller har du något med mer tyngd bakom? Hursom är juniorgamblingen i klubben klandervärd. Att kniven är på strupen är i dagsläget snarare ett argument för än emot. Dessutom - tidigare år har man hellre spelat av omgång 43-48 med 10 forwards än att låta en junior fylla upp. Trots att man låg på en drypsäker topplacering.
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.
Hursom är juniorgamblingen i klubben klandervärd. Att kniven är på strupen är i dagsläget snarare ett argument för än emot. Dessutom - tidigare år har man hellre spelat av omgång 43-48 med 10 forwards än att låta en junior fylla upp. Trots att man låg på en drypsäker topplacering.