"Jag har tidigare uttryckt min glädje över att fler juniorer fått chansen i vinter än tidigare. Det har gjort att stjärnor fötts, som tidigare inte ens fått chansen att visa vad de går för. Varför får en nordamerikansk import 20 matcher på sig att spela in sig, medan en junior eller en allsvensk lirare kanske får sex byten i fjärdefemman? Hur lätt är det att visa framfötterna då? Sluta dalta med de utländska spelarna som kostar alldeles för mycket pengar."
Zäta75: Kan inte bara luta sig mot Hållander som ska bära Timrå match efter match. Nu MÅSTE alla kliva fram och höja sig annars inget topp 6 och det är ett fiasko med det laget man har
Det har gjort att stjärnor fötts, som tidigare inte ens fått chansen att visa vad de går för.
Varför får en nordamerikansk import 20 matcher på sig att spela in sig, medan en junior eller en allsvensk lirare kanske får sex byten i fjärdefemman? Hur lätt är det att visa framfötterna då?
Sluta dalta med de utländska spelarna som kostar alldeles för mycket pengar."
Kenta är feg, jättefeg!