Shadar Logoth: Kan ju vara så att de inte varit övertränade under försäsongsträningen i stort utan att man kört lite för hårt sedan man gick på is nu i augusti. Tyckte dom syntes lätta o alerta i åkningen när de mötte modo i Kramfors första matchen..men sedan kanske det blivit för mycket men då får vi hoppas att tex. Sanny nu kan "vila sig i form"..liksom Kalle o Jonte!
Dr.Krykov: Hoppas på Bofors. Det vore lite rock n roll om de gick upp. För att få slipanissarna som bossar över SHL att svettas lite. Som drömmer om gullegrisen DIF.
Tyckte dom syntes lätta o alerta i åkningen när de mötte modo i Kramfors första matchen..men sedan kanske det blivit för mycket men då får vi hoppas att tex. Sanny nu kan "vila sig i form"..liksom Kalle o Jonte!