Det där med brickorna var ju riktigt otäckt..vilka huliganer.
TD; ja, det kan ha med ovana att göra. De hade lärt sig redan vid järnvägsstationen.. De stannade på två McDonalds...och det var bara början på resan..
Slutsats 1: McDonalds finns inte i dalarna. Hockeyn är bara en ursäkt för att slippa ifrån den hemvävda falukorv och knäckebrödstraditionen. Tänk på det inför supporterresan till Leksand. Köp med McDonaldsmat, muta dem. Köp redan nu så kan vi få ett bra pris.
Slutsats 2: Tröstätandet är ett problem vid förlust.
Slutsats 3: Det s k a finnas ett bollhav med bara blå och vita bollar någonstans i Sverige..
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
TD; ja, det kan ha med ovana att göra. De hade lärt sig redan vid järnvägsstationen..
De stannade på två McDonalds...och det var bara början på resan..
Slutsats 1: McDonalds finns inte i dalarna. Hockeyn är bara en ursäkt för att slippa ifrån den hemvävda falukorv och knäckebrödstraditionen.
Tänk på det inför supporterresan till Leksand. Köp med McDonaldsmat, muta dem. Köp redan nu så kan vi få ett bra pris.
Slutsats 2: Tröstätandet är ett problem vid förlust.
Slutsats 3: Det s k a finnas ett bollhav med bara blå och vita bollar någonstans i Sverige..