Fortfarande upplever jag detta som ett problem i dagens Timrå IK. Man vågar inte fullt ut lita på våra juniorer! Varför inte tillfälligt flytta upp en 4-5 juniorer och acceptera ett par förluster. En billig lösning och dessutom en vink om att man satsar på framtiden. Om inte vi hade haft så många backskador tidigare hade inte heller Moe fått chansen, det är jag helt övertygad om.
I just denna fråga är Kent och Kent fortfarande väldigt fega.
fan va less man börjar bli på lule. de tror att stridh är deras grabb. de tror att harde är deras grabb. som om brynäs skulle tro att mats eller eje är deras grabbar.
timrå är roten till allt. de vet alla som vet något. tacka oss ist för att ni är där ni är
Fortfarande upplever jag detta som ett problem i dagens Timrå IK. Man vågar inte fullt ut lita på våra juniorer! Varför inte tillfälligt flytta upp en 4-5 juniorer och acceptera ett par förluster. En billig lösning och dessutom en vink om att man satsar på framtiden.
Om inte vi hade haft så många backskador tidigare hade inte heller Moe fått chansen, det är jag helt övertygad om.
I just denna fråga är Kent och Kent fortfarande väldigt fega.