Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Huge: Poängen med en backtränare är väl att höja kvaliteten på backsidan.
Jovisst är det så, det förstår nog alla skribenter i det här forumet. Men det var inte det saken gällde. Utan du efterlyste konkret argument till GPs icke vara.
Jag tar det igen. Vissa vill se en backtränare inklusive jag och även Gurra och Tommy om det var så att laget hade en slagkraftig backbesättning. Så är inte fallet idagsläget.
Då ventilerade Gurra och Tommy ett konkret och förståeligt önskemål om att Brynäs skulle ha lagt GPs tränarvode på att avlöna någon klassback istället.
I de bästa av världar hade ju klassback/backar och backtränare varit "the shit" Det önskar nog alla.
Redigerad kommentar