Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Huge: Jag tycker du är farligt ute när du påstår att citerar Wesley, men när du i själva verket väver in din egna ord. Ingenstans använder han ordet uppstyrt angående TJ:s spel.
"och där tvillingarna trots detta ändå verkade friare" Det finns iaf två som inte håller med dig i det uttalandet och det är tvillingarna själva:
Vad har tränarbytet betytt då?
"– ”Bulan” har kommit in med energi och varit tydlig med hur han vill att vi ska spela. Det har hela laget köpt."
(Se extern länk: www.aftonbladet.se/sportbladet/hockey/sverige/shl/brynas/article20310792.ab)
Att tolka detta uttalande på annat sätt än att inse att Tvillingarna menar att man blivit mer uppstyrda under Bulan är väl omöjligt även för en tolkningsexpert som dig.
I rest my case