Rulltårtan : Det sa han långt innan han låg på marken. Han sade även "I can't choke!", ljög om att hans mamma just hade dött och vägrade sätta sig i bilen på grund av rädsla för Covid, trots att poliserna sa att de skulle veva ner rutorna. Det var för övrigt inte första gången, utan han hade en historik av att ljuga för poliser för att slippa bli gripen.
Floyd hade bland annat rånat en gravid kvinna under pistolhot. Men inget av detta spelar egentligen någon roll, eftersom Chauvin följde den dåvarande manualen, samt att Floyd dog av en fentanylöverdos och hjärtfel.
Men återigen, det är bara att titta på den oklippta filmen och bilda sig en egen uppfattning. Att Floyd började skrika "I can't breathe" på grund av knäet är ren desinformation, vilket man inser direkt om man faktiskt tar sig tid att se klippet istället för att blint följa mobben.
Rulltårtan : Hoppas alla Trump-rövar snart ser vilken vidrig människa han är. Hoppas dessutom Världen inser att Trump ger Kina rätt att ockupera Taiwan, Ryssland har rätt att fortsätta ockupera småländer i Europa, helt sjukt