J F K: När du skriver att han är USA:s sämsta president genom tiderna, vad baserar du det på? Det är ju ett rätt djärvt påstående, vilka siffror kan du backa upp det med (inflation, arbetslöshet, kriminalitet, krigsförklaringar, illegal invandring etc.)?
Bad_Brett: Själv har du hänvisar till BNP tidigare, eftersom jag själv är tveksam till just det måttet så låter jag saken bero. Det finns dessutom olika sätt att mäta på.
Såvida Trump nu inte startar krig med Kina tror jag dessutom betydelsen för oss är minimal. Kan se någon form av krig i Asien mellan USA och Kina.
Troligen slipper vi också en stormning av Kapitolium både detta år och de efter de 4 åren vilket jag ser som positivt. Amrisarna har fö en del kul grejor för sig på beskattningsområdet som kanske får större genomslag.
Trump har inte varit en framgångsrik affärsman. Han har serverats sin rikedom och kört massa projekt i skiten då han velat ha dem och skitit i vad marknaden vill ha. Han ha ljugit om värdet på ... | Läs mer