Sven.Savage: Ja, det var ett mål som många missade, bl. a jag. Men när första reprisen visades var det inga tveksamheter om det att pucken var inne, men kommentatorn envisades att det är det ju inte. Som du säger så räddar Armalis men drar själv in pucken med benskyddet.
Ser och hör kommentarerna avseende Hedmans tackling - kommentarer som skulle passat lika bra när Köplustan invalidiserade Cam Abbott, men då jävlar var det helt OK tydligen och alla var överens om att så får man göra, sedan Sanny hjärnskadan Lindström sagt så. USCH!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?