Huge: Haha jävlar vad du vill hitta saker att brusa upp på. Ja enligt MITT tycke. Har aldrig sagt något annat. Varför inte damma av Mats Sundin också? Han var ju jättebra förr, då måste han väll kunna bidra nu också? Hmm..
Mrassarson: Det är väl DU som brusar upp och sågar Ledinvärvningen utan att ha en aning om Luleås behov och hur dom tänker när det gäller att förstärka sitt lag.
"Varför inte damma av Mats Sundin också? Han var ju jättebra förr, då måste han väll kunna bidra nu också?"
Nä, tror att Sundin inte blir nån förstärkning. Om Bulan hade ansett att Sundin hade varit en förstärkning så hade han ev värvat honom.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?