Enaranger: Sorry, sämre upplösning på den tabellen. Men precis som du påpekade spelade hemma/borta-spelade matcher roll speciellt för två lag: Röglet och Pölsan.
Röglet blir ännu tydligare överlägset bäst. Och Pölsan klättra ju rejält och får nästan kontakt med strecklagen ovanför, samtidigt som Malmoe blir än mer distanserad och sist. Grattis!
Sven.Savage: Börjar bli intressant nu hur matcher ska placeras ut, Brynäs har tre matcher som ännu inte fått speldatum och frågan är hur det blir med nästa veckas matcher. Finns inte så många slots kvar nu om man inte ska spela varje dag eller förlänga serien. Fast jul och nyår funkar väl det också.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Röglet blir ännu tydligare överlägset bäst. Och Pölsan klättra ju rejält och får nästan kontakt med strecklagen ovanför, samtidigt som Malmoe blir än mer distanserad och sist. Grattis!