Sven.Savage: Sen tror jag som du att några av de nämnda spelarna och äveen andra kan prestera bättre. Det är vår smala lycka. Vi har ett gäng spelare som kan bättre. Många av oss fans är frustrerade och hoppas på nån eller ett par storfräsare in som lösningen på detta. Men laget harvar inte med krisstämpel i botten vad jag vet. Tror vi är så vana ångesten det iinneburit att vara Luleåsupporter i många år, att vi tar för givet efter en eller ett par torskar eller en svacka i PP-spelet, att nu går det f-n åt h-e igen. Men det går nog rätt bra i år till slut, skulle jag tippa ;)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Tror vi är så vana ångesten det iinneburit att vara Luleåsupporter i många år, att vi tar för givet efter en eller ett par torskar eller en svacka i PP-spelet, att nu går det f-n åt h-e igen.
Men det går nog rätt bra i år till slut, skulle jag tippa ;)