spud: Oj, trodde ulla skulle få spaden idag.
Konstigt att det inte alltid finns laguppställning på hemsidan innan matcherna?!
Monno: jag gillar utvisningarna vi tagit... 3 totalt meningslösa utvisningar, kroschecking efter avblåsning, och 2 * slaching en i mittzon och en i anfallzon...
Har modo några speciella klubbor eller, dom går ju tamefan sönder hela tiden???!
Jag trodde leksandsmatchen var den sämsta, men detta är inte långt ifrån!
En ytterst pinsam tillställning av hemmalaget
Monno:
Ritola och Cumiskey eller hur han stavas skulle betyda oerhört mycket nu känns de som
Monno:
Tycker utvisningen på Hägg var direkt löjlig. Hade varit rimligare att en för filmning i det läget. Han står framför mål, där det brukar smälla, får en väldigt lätt cross-checking i ryggen och tar chansen att flyga som en vante in i Forsberg. Löjligt.
Patrik Källstr: VIRUS i battaljonen?
Jättemärkligt att juniorerna är den enda linan som skapar tryck framåt, men likförbannat får dom inte pröva lira PP?????!
Patrik Källstr: Och vi tar fortfarande bästa utvisningarna. alltså vad händer, såhär dåligt kan inte ett shl-lag vara? hemmamatch mot ett formsvagt Frölunda och vi skapar inte ett förbannade skit. pp är uselt men ändå kör man samma formationer, obegripligt!
Kom igen nu Modo dehär duger inte
Redigerad kommentar
Gusse:
Missade att se matchen mot Lulingarna pga. jobb, men det lär ha varit en strong insats av slutspelsakaraktär.
Men vad är det här för sömnig tillställning? Två lag som spelar mjukishockey i lågt tempo utan passningsspel och med knappt några avslut.
NuMo:
Det här är tamejtusan det tråkigaste jag har sett på länge. Funderar på att stänga av, så illa är det.
Bad_Brett:
Jag känner på mig att Modo avslutar denna period bra och gör en grym tredje period!
Bad_Brett: Ja detta är inte bra, det är pinsamt faktiskt.
backarna jobbar på 50% och inga forwards förutom juniorerna har lyckats slagit ett enda pass
NUJÄVLAR MÅSTE ANDERS FORSBERG TA Å VAKNA I BÅSET
NuMo:
Far åt helvete så fel jag hade. Ska konvertera till Islam, för gud ger mig ingenting
Patrik Källstr: Årets "mest bortkastade" måste vara öhnerud, killen har skills och försöker men varför spelar han då med öberg och kfop som inte för tillfället är bra åt nått håll?
skröder har gjort sitt jobb framför målet och slagit sina indianare och spina har lyckats åka ännu konstigare än vanligt, är det då fel att byta han mot tex öhnerud och kanske få till lite anfallsspel och sen om vi får fler pp så kan man väl iaf pröva lira juniorerna som varit de enda possitiva (igen)
Så har skröder sin första pinne
och grattis possler , tamefan att det blev tryck i pp när juniorerna fick chansen
Dåså, dags för nedsläpp snart.. Anton i buren förvånade väl en aning..
För övrigt, börjar det inte bli såpass glest med inlägg i varje matchtråd att det kanske räcker med att ha en "MODO-Frölunda 13/14" tråd för samtliga matcher mellan dessa lag under innevarande säsong?