1150x200-modo-header2-kopiera.webp

Inlägg #824929

Sv: Djurgården - MODO Hockey 270107
NuMo: Jag var där med en kompis som är modoit. Lahti var lite ojämn överlag och släppte ett par hakningar som ni skulle haft med er, men det var tidigare i matchen och påverkade inte slutresultatet, som det nu utvecklade sig. Håller med dig ang Dömes höga klubba. Lahti blåste inte av när det hände, utan han blev väl uppmärksammad på det hela av ngn av linjemännen. Kan ju faktiskt betyda att denne stod bättre till och hade koll på läget, men det såg väldigt oskyldigt ut och inte alls avsiktligt.
Men tyvärr så är det ju så att man åker ut iaf, då man som bekant alltid är ansvarig för sin egen klubba och var den hamnar nånstans, oberoende av HUR den hamnat där, sas.
Nä, eran gaphals i båset får nog ta på sig det hela, då ni säkert hade fixat åtminstone 1 pinne i spel 4 mot 5, och sedan även ev hade kunnat fixa extrapinnen i sudden.
Tycker ni ändå gör en bra match med tanke på alla skador på tunga pjäser.
Kommentera