Olli Hahl: Jag måste dock ge MIK beröm för att de stör oss väldigt bra i uppspelt också. De forcecheckar väldigt skickligt direkt från första nedsläpp. Samma sak var det i november, de gör oss dåliga. I november frälstes vi av Lööke. Vem räddar oss nu? Madsen såklart! Vem annars!
Woody Jokinen: Who are you? I'm Måorteen Maaaaad.......sen!
O'hre verkar inte vara så stor skada att slänga in Adam när Brattis är indisponibel. Måste vara flera här på HS som är rejält överraskade över den nivå han hållit på de handfulla matcher han spelat. Ganska Ok räddningsprocent tror jag.
sargad: Han måste ligga nära 95 nu. I sådana här lägen måste man bara älskar Boyce också! Han är överallt och alltid med klubba och kropp på rätt ställe. Kan vi få de lite tempo i tredje nu då!!
Ohre har överraskat på mig så in i helvete hittils på sina matcher han stått, kul att se. Synd med skadan på Hartmann, men inte förvånad. Grinar riktigt illa nu med skadorna. Detta kan sluta hur som helst.
Heisenberg: Ja, man var en av de mest skeptiska till Ohre när han presenterades innan säsongen, är väl bara att lägga sig platt och erkänna att han överbevisat sin förmåga såhär långt.
Jockz: Tänkte på det med. Känns som att det var ett bra val av nubben faktiskt, att hitta någon som kan köpa den rollen som självklar andramålvakt samtidigt som han brinner för klubben, och inte kostar speciellt mycket.
Woody Jokinen: boyce har varit lika bra sen han började ta sina första skär i Timrå. Bara att ingen har sett honom då han haft denna defensiva roll. I början av shl förra året var han klart Timrås bästa spelare. Boyce har alltid varit min favoritspelare och kommer alltid vara! Ge killen ett C eller A på bröstet!
jokklas: Jag tycker att det är fruktansvärt beklämmande att se vår förstalina ha noll engagemang. Skandal. De ska driva laget, inte driva omkring. Det händer alltför ofta. Bänka, och inför löneavdrag.