dr-nix: Har aldrig hört förut/vetat att Wandell kan gå tillbaka mitt under säsongen, och är det så tycker jag att vår ledning gjort ett riktigt jäkla piss dåligt jobb som inte ersatt Hahl.
Vad säder detta för singnaler till övriga spelare som Pyöräle, Tenkrat, Mikko, mfl. Vad kommer vi "Om vi klarar oss kvar" kunna ställa för lag på benen nästa år.
Timrås numera budgetsattsning har jag inget översför. Tycker fan det är pinsamt att man agerar på det sätt Timrå gjort i år. Av det lag vi hadde 2006/2007 eller ifjol är det nästan bara spillror kvar utav.
Ros kommer få rätt: Timrå är ett lag på dekis. Tyvärr.
RTS: Okey, visst kan Timrå med T. J kassa kista handla spelare, men det kan även äventyra ekonomin. Att i dagens ekonomiska situation äventyra föreningens ekonomiska resurser kan även det bidraga till att Timrå kan åka nedåt i seriesystemet.
Jag förespråkar även att det bör skaffas nya spelare, men marknaden är kanske inte så stor och det verkar som om T. J verkligen vill ha en ekonomisk stabilitet i klubben.
Så, när vi inget vet, kan vi bara spekulera.
Om alla ekonomer lades i en lång rad, skulle de inte komma fram till något.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer
Vad säder detta för singnaler till övriga spelare som Pyöräle, Tenkrat, Mikko, mfl.
Vad kommer vi "Om vi klarar oss kvar" kunna ställa för lag på benen nästa år.
Timrås numera budgetsattsning har jag inget översför.
Tycker fan det är pinsamt att man agerar på det sätt Timrå gjort i år.
Av det lag vi hadde 2006/2007 eller ifjol är det nästan bara spillror kvar utav.
Ros kommer få rätt: Timrå är ett lag på dekis. Tyvärr.
Detta känns fan inte alls bra.