1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 594495 inlägg · 6213 ämnen

Inlägg: 1203776

Sv: Timrå IK - Rögle BK 2009-11-19

Laken: Visst var Corso bra ikväll?.


Svarskommentarer

Sv: Timrå IK - Rögle BK 2009-11-19
Ynkendomens ynkedom.

Jag tyar inte längre. Man mår bara dåligt.

Challe borde söka jobb som VD för Gröna Lund. Han är ju väl förtrogen med koncept som Fritt Fall och Skrattkammaren. När det egentligen borde fokuseras på attraktioner som Kvasten.


Sedan så är det lustigt att läsa hur Lindbäck blir tvärsågad vid en förlust här inne medan Åkerlunds inkompetens slätas över och människor slår knut på sig själva för att ursäkta honom.

Låt Jocke Lundström stå, den klassen han höll när han spikade igen i Sca-cupsderbyt förra året är ingen av herrarna Åkerlund/Lindbäck i närheten av.


Jaha så vi förlorade mot Rögle? Förra säsongen och inför denna säsong så omnämndes Rögle härinne föraktfullt som "Räddningsplanka". NU är det Timrå som är räddningsplankan.

Och att i en stad som Uppsala med så många människor med olika lagtillhörigheter vid en förlust inte längre bli hånad utan att översköljas av medlidande DET är förnedrande.


Något måste göras för i dag så är en förlust mot Rögle hemma en axelryckning, för det är så lätt att se var detta kommer att sluta.

Om det här laget överlever en kvalserie då ska jag bli religiös och göra avbön ifrån mitt utträde ur svenska kyrkan.

Sv: Timrå IK - Rögle BK 2009-11-19
RTS:jävla flopp!

Sv: Timrå IK - Rögle BK 2009-11-19

Som sagt, Nygge kan jag tänka mig ha kvar, resten kan dra.

Nu kanske ni som hyllat Linkan fattar vart vi är på väg, Jimmy kom med nått förslag el försvar.

Linkan, Challe o TJ fantastiskt bra jobbat


Sv: Timrå IK - Rögle BK 2009-11-19
RTS:

Våran klasspelare och förstecenter av stora mått. 5% kapacitet jämnfört med Johan Davisson!!!