En idiotutvisning är alltid en idiotutvisning och Pärssinen tar idiotutvisningar i bland. Om du går tillbaka lite så kan du se att jag själv brann på slashingen i slutet.
Som du säger så är det fullständigt onödigt med hakningen också, men spelar Pärssinen som i dag så kan jag ha överseende med det.
Det är ju dock som alltid lätt att vara efterklok och hade vi fått 3 baklängesmål på de situationerna så hade jag inte varit lika lugn givetvis.
Men just nu så känns det som att jag kan ta det då det är så här jag vill se Pärssinen och inte som Mållgans kusin som han kan bli i bland.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer