GuRRa: Förmodligen fattar dom ingenting. Hela tabellen är ju upp och nervänd. Djurgården i botten och Timrå i topp hade väl ingen väntat sej. Comebacksäsongen, 2000/2001, var det reportage titt som tätt. Då var vi den där friska fläkten som inte gjorde någon missnöjd. Men nu lider vi nog lite för mycket av sviterna efter fjolåret. Ingen, och då menar jag ingen, tror på Timrå i år.
Om tabellen ser ungefär likadan ut om tio omgångar, då har mediasverige inget val längre, då måste Timrå få mer utrymme.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer
Om tabellen ser ungefär likadan ut om tio omgångar, då har mediasverige inget val längre, då måste Timrå få mer utrymme.