Sen håller jag med Skarin i sitt resonemang i det senaste inlägget. Men om nu Hynning blir dom siste fw så funderar man ju om det är en Världsback som ska signas.
Johnny Bravo: Känns väl som en minst sagt kvalificerad gissning att Laatikainen tar den sista backplatsen. Vet inte hur det kan komma sig, men det där överraskningsmomentet verkar ha försvunnit när det gäller värvningar. Hursom, en kompetent back men pretty fuckin far from någon världsback. Men så är det som bekant nuförtin.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Sen håller jag med Skarin i sitt resonemang i det senaste inlägget.
Men om nu Hynning blir dom siste fw så funderar man ju om det är en Världsback som ska signas.