OlliJanne: jag sportlovade i Järvsö och försökte övertyga min sydsvenska fru med dålig koll på inlandsgeografi om att Leksand inte var någon större omväg när man ska till Stockholm. Kunde ha gått men föll på någon teknikalitet om skoldag på måndag och att vi inte kunde åka från matchen 18 och hinna hem i tid. Nästa gång ska jag säga att en match bara är 60 minuter och se om hon synar.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Harald Lückner i Cmores sändningar kan inte många namn i TIK han heller. Vad Moras busschaufför heter det visste han däremot.