sargad: Visst kan det gå så, men knappast troligt. Troja har potential att knipa en 7-8 plats, men om de gör det har de enligt deras hemsida nått sitt mål efter återkomsten till HA och vara nöjda med det. Jag gillar bra och fartfylld hockey vilket både Troja och TIK står för och är imponerad av Troja som efter 3 års frånvaro från HA är tillbaks och hedrar dem för deras lagmoral, men halva truppen kommer från div 1, resten har flerårig HA-rutin och 2-3 st SHL-vana. Men når man plats 7-8 blir det nog havretorsk för denna ystra pålle. Tror fortfarande att TIK vinner serien också.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer
Jag gillar bra och fartfylld hockey vilket både Troja och TIK står för och är imponerad av Troja som efter 3 års frånvaro från HA är tillbaks och hedrar dem för deras lagmoral, men halva truppen kommer från div 1, resten har flerårig HA-rutin och 2-3 st SHL-vana.
Men når man plats 7-8 blir det nog havretorsk för denna ystra pålle.
Tror fortfarande att TIK vinner serien också.