tjobba: Har kompisar som är Troja-fans. De tycker att TIK kan betala tillbaks Trojas kross av Leksand genom att slå Trojas ärkerival Tingsryd imorgon. I synnerhet eftersom TIK svek mot Vita Hästen och satte Troja i en svår sits för att undvika negativt kval. Jag kan i viss mån hålla med. Troja tycker jag spelar "riktig hockey" utan fegspel och förtjänar att få stanna kvar i HA. Troja slår topplagen men har förtvivlat svårt att slå lagen man är mer jämnstarka med. Men hur som helst tror jag TIK vinner HA-serien. Beroende på i LIF utvecklas är det svårt att sia om vilken motståndare som passar TIK bäst.
Tror ändå LIF (om de klarar sig till plats 2) blir bäst för TIK. AIK verkar för trygga och stabila.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer
Jag kan i viss mån hålla med. Troja tycker jag spelar "riktig hockey" utan fegspel och förtjänar att få stanna kvar i HA. Troja slår topplagen men har förtvivlat svårt att slå lagen man är mer jämnstarka med.
Men hur som helst tror jag TIK vinner HA-serien. Beroende på i LIF utvecklas är det svårt att sia om vilken motståndare som passar TIK bäst.
Tror ändå LIF (om de klarar sig till plats 2) blir bäst för TIK. AIK verkar för trygga och stabila.