297: Jag förstår precis vad du menar. Reptilhjärnan känner exakt det där. Men så slår nåt annat till och jag får plötsligt en dålig jävla smak i munnen av att önska nån reel skada. Det finns nog bara en gräns för oförrätter när jag skulle kunna hålla fast vid en sån önskan och det är om nån utsatte mina barn för nåt. I hockeysammanhang i allmänhet och kolan i synnerhet räcker det länge med en rejäl jävla sportslig förnedring. Förslagsvis med Dahlen som bödel.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
I hockeysammanhang i allmänhet och kolan i synnerhet räcker det länge med en rejäl jävla sportslig förnedring. Förslagsvis med Dahlen som bödel.