{297}: Jag förstår precis vad du menar. Reptilhjärnan känner exakt det där. Men så slår nåt annat till och jag får plötsligt en dålig jävla smak i munnen av att önska nån reel skada. Det finns nog bara en gräns för oförrätter när jag skulle kunna hålla fast vid en sån önskan och det är om nån utsatte mina barn för nåt. I hockeysammanhang i allmänhet och kolan i synnerhet räcker det länge med en rejäl jävla sportslig förnedring. Förslagsvis med Dahlen som bödel.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
I hockeysammanhang i allmänhet och kolan i synnerhet räcker det länge med en rejäl jävla sportslig förnedring. Förslagsvis med Dahlen som bödel.