{8906}: De gör försök att störa vid blå tycker jag. Och det lyckas hyffsat iaf i första och andra. Men så fort löven kommer in i zon så ställer sig laget i målgården och ser skräckslagna ut. Löven får massvis med ytor att bryta in och få perfekta skottvinklar.
thorwald: ja i egen zon när motståndaren har puckkontroll då ser det svajigt och lite ut, det har det gjort under hela säsongen utom under några matcher då man var inne i streaken. Att vinna tillbaka pucken innan egen blå borde dock vara en regel som alla spelare lärt sig sedan barnsben. Backcheckingen är alldeles för ojämn idag och det kostar i regel över tid.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer