Sputnik: Folk verkar glömma oroväckande fort, hade inte Zäta och Lander gått in med pengar efter att vi åkt ur 2013 hade vi funnits då ens? Lander sa väl till sin agent att han ville ha mindre pengar än vad han kunde fått innan han ens dragit utomlands och hade moppepröjs, Landers Timråhjärta ska aldrig ifrågasättas, Pär Lindholm drar till KHL osv och Lander skrev 1+1 med Zug som nyss vunnit titeln och dom har ett riktigt bra lag och han får en bra chans att vinna en till buckla :)
{9255}: Ovärderligt att gamla spelare går in och hjälper klubben ekonomiskt…å andra sidan riktar du meddelandet till supportrar som inte gjort annat än att gå in med pengar till klubben i 10-20-30-40 år 🙂. Det ena utesluter ju inte det andra så klart.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer