Puckat: Om man leker med tanken att man tappar 1200-per, pr, match som kanske genererar 250-kr/pers, gånger resterande 22-matcher. Det blir 6,6 milj i publik bortfall. Tror dessutom att många vill vara med att bidra för att överleva i finrummet. Tror absolut att det finns förutsättningar att göra en historisk omvändning av dilemmat man står inför.
Nisse på Mon or: Exakt sånt här resonemang som gör att vi är där vi är och lär stanna där när folk inte ens skäms över sin inställning. Hur ska vi nånsin kunna öka omsättning och bygga en kassa om folk väljer om dom vill köpa ... | Läs mer
Tror dessutom att många vill vara med att bidra för att överleva i finrummet. Tror absolut att det finns förutsättningar att göra en historisk omvändning av dilemmat man står inför.