Bee: Ska man se det krasst har vi väldigt svårt att orka med att spela bra en hel match mot lite bättre motstånd. Det upprepas gång på gång. Frustrationen rinner över i tredje och vi drar på oss både onödiga utvisningar och står som käglor i egen zon. Vi gör en rätt bra match, men räcker ändå inte till. Barnrumpefasonerna från vissa spelare måste försvinna.
VI mäste spela på TOPP för o vinna matcher... andra LAG..behöver inte de...mot oss VI har för dåligt lag/tränare.. punkt* ...är mkt roligare med HA...får man vinna lite oxå alla nöjda o glada
thorwald: Känns som spelarna är mentalt sköra och skiter ner sig vid första insläppta mål, precis som säsongen 18/19. När man sedan inte har ett grundspel att förlita sig på när det går troll i offensiven, ja då känns det som att spelarna tappar konceptet helt.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer