Karlsson74: Det kommer bli bättre när Lyytinen och Didrik är tillbaka. Väldigt olyckliga skador. Wedins skada var dock värst. Tror tyvärr vår chans att gå långt i ett ev slutspel rök där. Hoppas jag har fel
Zäta75: "Det kommer bli bättre när Lyytinen och Didrik är tillbaka. Väldigt olyckliga skador. Wedins skada var dock värst. Tror tyvärr vår chans att gå långt i ett ev slutspel rök där. Hoppas jag har fel"
Jag tror och hoppas att detta är den springande punkten varför det sett så bitvis dåligt ut på sistone. Backsidan har ju vart en varböld ända sen säsongstart, och nu när den är skadeskjuten ser det verkligen ut så. Svensson måste spela med Eronen, Lyytinen med Erixon, Rindell med Didde...Stenqvist extra back med Edfeldt, då KAN det funka. Vidare som många andra skrivit - vi måste sätta in Dahlén med Lander och Pettersson igen, 2a kedjan får vi mixtra med - men som det såg ut igår var det ingenting som funkade.
imorgon får bli ett tillfälle för Ante att testa sig fram lite tycker jag - inga förhoppningar om poäng då iallafall...
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer