{297}: Håller med. Även matcher när han producerar så är han ju också helt osynlig långa stunder, men det kan ju ursäktas lite om han inte sätter någon viktig puck.
När han inte gör mål så är det ju pengar i sjön då han inte tillför någonting till spelet i övrigt.
Bee: Nu såg jag inte matchen mot Skellefteå men det jag tycker är förjävla märkligt är att vi har alla dom här miljonerna som vi lagt på löner till spelare som SKA vara tungan på vågen i varje match. Dahlén ska vara inne på poäng varje match. EP ska göra poäng i varje match. Det gör andra spelare i ligan med deras löner (i princip).
Säger inte att dom ska vinna alla matcher åt Timrå IK, onekligen kommer vi att förlora en hel del matcher med det lag vi har. Men dom ska fanimej snitta en poäng per match. Dahlén tampas i poängligan med Oskar Ståhl-lyrenäs och Johannesson i Brynäs. EP tampas med Oskar fucking Lang i leksand och Timashov. Till och med Lander har gått om EP.
Patrick Polly: Jag har svårt att köpa att Wedin skulle kosta mer än Timrå får ut av honom. Visst, de två första säsongerna förstördes av skador, men 39 poäng på 62 matcher är en stark notering - särskilt om hänsyn tas till att han ... | Läs mer
När han inte gör mål så är det ju pengar i sjön då han inte tillför någonting till spelet i övrigt.