Ojh-Ajh: Bra synpunkter! Själv förväntar jag mig alltid att Timrå med sin fart och fysik ska dominera andraperioderna (med långt till byten). Så har det inte riktigt varit speciellt ofta och absolut inte mot RBK och Malmö. DÄREMOT är vi jäkligt bra i tredjeperioderna vilket sannolikt beror på den hårda träningen och utmärkta uthålligheten. Plus att truppen är större nu. Att vi kan lira rejält och fokuserat i sista perioden kommer vara viktigt framöver.
Blake Slåhan: Är folk "dumma" i huvudet? Jag kan förstå att man är besviken på att säsongen tar slut mot ett Frölunda som är så väldigt mycket bättre strukturerat och bättre coachat än Timrå. Tycker dock synd om Hållander som fick ... | Läs mer
Själv förväntar jag mig alltid att Timrå med sin fart och fysik ska dominera andraperioderna (med långt till byten). Så har det inte riktigt varit speciellt ofta och absolut inte mot RBK och Malmö. DÄREMOT är vi jäkligt bra i tredjeperioderna vilket sannolikt beror på den hårda träningen och utmärkta uthålligheten. Plus att truppen är större nu. Att vi kan lira rejält och fokuserat i sista perioden kommer vara viktigt framöver.