1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Inlägg #2802083

Sv: Timrå IK - Skellefteå AIK 2025-01-11
Zäta75: De kan ju luta åt Jacke igen. Gjorde förvisso en bra match sist men jag vill helst ha Juel i mål. Känns ändå betydligt tryggare med han.

Kommer bli ruskigt tufft mot en SAIK som måste vara grymt revanschsugna.

Få se om Oliver är med idag då och då måste ju tysken ut. Skulle gärna ha en junior hellre än tysken som han ser ut nu. Började ganska hyfsat men nu är det dessvärre inte mycket med han tyvärr.

Hoppas i alla man bjuder upp rejält idag och kanske kanske kan man inkassera poäng!🏒💪😜👍
Låst ämne

Svarskommentarer

Sv: Timrå IK - Skellefteå AIK 2025-01-11
Lomond: Hoppas på Juel idag trots JJ:s insats som var bra senast. JJ har tyvärr släppt en hel del liknande puckar som i senaste matchen då han i mitt tycke har en tendens att arbeta för långt in i målet.
Låst ämne

Sv: Timrå IK - Skellefteå AIK 2025-01-11
Lomond: Sexpoängsmatch ikväll. Minst sagt. Vi får hoppas vi kan hålla i spelet och energin från HV matchen. Då är chanserna goda.

Fräls oss vinn våga bli hjälte!
Låst ämne

Sv: Timrå IK - Skellefteå AIK 2025-01-11
Lomond: Är det någon som har läst den pluslåsta artikeln om Timrå i Sportbladet? Det står något om en jvm profil som valt Timrå.
Låst ämne