Och om Lidas, eller andra nejtackare, skulle gått vidare en eller två rundor till i Stanley Cup? Då hade dom utan att blinka hållit sig borta från familj i ett par veckor till. Så varför då inte kunna åka iväg och spela VM i en vecka, kan man undra?
Och som sagt. Är familjen så viktig att det inte går att vara borta i nån vecka extra hit eller dit, så kan man med fördel slippa World Cup också och ta ett par veckor extra med familjen. Eller hur?
Och om Lidas, eller andra nejtackare, skulle gått vidare en eller två rundor till i Stanley Cup? Då hade dom utan att blinka hållit sig borta från familj i ett par veckor till.
Så varför då inte kunna åka iväg och spela VM i en vecka, kan man undra?
Och som sagt. Är familjen så viktig att det inte går att vara borta i nån vecka extra hit eller dit, så kan man med fördel slippa World Cup också och ta ett par veckor extra med familjen.
Eller hur?