Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Jag tror nästan att fler sponsorer skulle ge mer om det var så att Brynäs främjade egna produkter (absolut inte fakta så klart). Klart att det är kul med stjärnor som producerar massa poäng men jag tycker det är minst lika kul om man ger fler egna produkter chansen också. Tror ingen vill se en liga där 50% är utländska produkter som inte platsar "over there" helt utan anknytning till klubben. Sen köper jag helt att Brynäs värvar in unga talanger (både på dam och herrsidan) och ger dem chansen.
Har ingen koll alls på hur det ser ut på damsidan gällande sånt i dag men tittar jag på EP lite snabbt så ser det ju inte ut att vara så många egna produkter i laget säsongen 24/25 (knappt någon från regionen ens).